Library i love it

Autor: Administrator , 16. 10. 2014.

Gradska knjižnica Ivan Vidali bila je domaćin susreta knjižničara sedam zemalja iz projekta Library i love it koji se održao u Korčuli od 22. do 27. rujna.  2014.   Učenici izborne nastave iz hrvatskoga jezika i nastavnica Maja Šestanović, na poziv ravnateljice  gospođe Tajane Grbin sudjelovali su u projektu kao gosti i domaćini GK Ivan Vidali.

Prvi smo dan nastave  9.9. 2014.  proveli u GK upoznavajući  projekt . Library I love it dio je projekta Grundtving za cjeloživotno učenje. Sedam knjižničara  iz sedam  europski zemalja dolazi u naš grad, a sedam je učenika u izbornoj nastavi. Ideja se rodila odmah - svakom učeniku knjižnica koju će proučiti i osmisliti  7 pitanja za susret s knjižničarima. Rečeno učinjeno. Stjepan Protić proučavao  je Gradsku knjižnicu Dornbirn iz Austrije, Mia Rkman  Javnu knjižnicu Adyn iz Turske, Iva Roso  javnu knjižnicu  Arucas iz Španjolske, Ante  Salečić  Javnu knjižnicu  Piekary Slaskie iz Poljske,  Marin Tomelić Gradsku knjižnicu Olomouc iz Češke, Ira  Daničić Gradsku knjižnicu Iisalmi iz Finske, a Petra Seretinek knjižnicu iz Rima.

Proučivši knjižnice, učenici su osmislili pitanja, a zatim smo ih zajedno oblikovali i odlučili kojih pet pitanja postaviti našim gostima. Slijedio je i prijevod pitanja na engleski jezik (govorni jezik projekta) u čemu nam je pomogla prof. Sunčana Letina. Ante je osmislio nekoliko rečenica kojima je predstavio našu Školu, a Ira je opisala  kako smo osmislili projekt.

Dana 26. 9. 2014.  godine u 18 sati bili smo spremni za razgovor  nabrušenog engleskog jezika.  Tomislav Šestanović  uspješno se pridružuje suretu s knjižničarima.  Iako smo upozoreni kako sudionici nisu baš najvještiji govornici engleskoga jezika , uspjeli smo  uspostaviti kontakt sa svima.  Mada se na samom početku nije znalo tko se koga više boji, knjižničari nas ili mi njih, bilo je poučno i zabavno.

Ozbiljan razgovor i susret završio je u opuštenom druženju i čavrljanju u knjižnici s knjižničarima sa svih  strana Europe. Fotke su u privitku.

Priloženi dokumenti:
fotke_iz_knjiznice.pdf (3.14 MB)