Ponos domovine!

Autor: Administrator , 28. 2. 2015.

Želimo vas još jednom podsjetiti kako se 05. ožujka, točno u podne, održava  prvi krug eliminacijskog natjecanja Ponos Domovine.

Učenicima srednjih škola koji žele sudjelovati u natjecanju Ponos domovine pristup je omogućen upisivanjem AAI@Edu korisničkog identiteta dobivenog od CARNeta. Prije eliminacijskog testiranja provjerite korisnički račun (možete riješite Probni test na poveznici Vrelo znanja na web stranici www.ponosdomovine.hr) te isključite Windows ažuriranje na računalu s kojeg rješavate test. Eliminacijski test koji se već nalazi na kolegiju Ponos domovine u CARNetovoj aplikaciji Loomen dostupan će biti 40 minuta od početka eliminacijske provjere znanja.

Prvi krug eliminacijskog natjecanja počinje 05. ožujka 2015. u 12.00 sati.

Test traje 16 minuta i rješava se 40 pitanja objavljenih u Katalogu pitanja. Pri rješavanju testa ne postoji mogućnost povratka na prethodno pitanje, a ne može se otvoriti sljedeće ukoliko se ne ponudi odgovor. Svaki točan odgovor donosi 2 boda i nema negativnih bodova pa je najviše moguće ostvariti 80 bodova. Rezultati su dostupni 15 minuta nakon završetka testa.

Drugi krug natjecanja započinje u isto vrijeme sedam dana nakon prvog kruga.

Natjecanju pristupa 100 najbolje rangiranih učenika prema broju bodova i vremenu rješavanja testa iz prvog eliminacijskog kruga. Test traje 16 minuta i rješava se 40 pitanja od kojih 35 objavljenih u Katalogu pitanja te 5 neobjavljenih pitanja. Ostala pravila su ista kao i u prvom krugu eliminacijskog natjecanja. Najboljih 30 sudionika ovog eliminacijskog kruga natjecanja stječe pravo formirati tročlane ekipe i sudjelovati u daljnjim fazama natjecanja.

*sudionici natjecanja mogu se u ovoj fazi natjecanja međusobno dogovarati, koristiti pomoć literature, profesora i internetskih izvora.