ZAPISANO U KAMENU

Autor: Nia Amadeo, 16. 5. 2024.

U prepunoj dvorani Centra za kulturu Korčula, dana 10. svibnja, Škojarima i Korčulanima prezentirali smo naš projekt. Bilo je nadasve emotivno. Učenici su čitali priče, zatim smo pustili video, a mentorice su se na kraju zahvalile svima koji su nam pomogli i istaknule da je sve rađeno isključivo iz ljubavi prema rodnom kraju. Bilo je u publici onih koji su pustili suzu koja se negdje duboko krila u njima, a citiramo jednog starijeg Škojara koji je rekao „plaka san ko malo dite, jer su mi se vratila sjećanja na djetinjstvo“.
Projekt mislimo i dalje razvijati, stoga molimo sve one Škojare i prijatelje Škoja koji žele podijeliti svoja sjećanja na djetinjstvo provedeno na Škoju ili koji raspolažu s bilo kakvom informacijom o Sirotici i ostalim običajima da nam se obrate. Posebno nas zanima tradicionalni ples Sirotica o kojoj gotovo pa nitko ništa ne zna. Koraci su se zaboravili – glazba na harmonici također. Naša je želja da se ona obnovi i zapleše isto kao nekada prije 60-ak godina kada se zadnji put izvodila na balarini. Želimo da se spasi to kulturno blago i prenese na buduća pokoljenja!

Čestitamo učenicima fakultativne nastave Medijske kulture i Geografije te izborne nastave Geografije kao i njihovim nastavnicama, mentoricama Ines Peručić Blitvić i Gloriji Petković! yessmiley
Više o ovome možete pročitati na ovoj poveznici: https://vrnik.com.hr/2024/05/14/zapisano-u-kamenu/

« Rujan 2024 »