Novi naziv naše škole!!!

Autor: Administrator , 18. 9. 2011.

Naša škole je u petak 16. rujna 2011. dobila novi naziv: Srednja škola Petra Šegedina Korčula. Svečanom činu otkrivanja ploče s nazivom Petra Šegedina je uz naše učenike i profesore, prisustvovao veliki broj znanstvenika koji u Korčuli održavaju četvrti znanstveno-kritički skup Dani Petra Šegedina. Na početku nas je sve srdačno pozdravio ravnatelj Lovre Botica ukazavši nam na neke zanimljive činjenice poput  one da je naša škola po broju učenika najbrojnija srednja škola na hrvatskim otocima. Ona broji 338 učenika u 18 razrednih odjela i 57 zaposlenih, pohvalno je istaknuo naš ravnatelj.

Jako smo ponosni što se naša škola zove po velikom književniku, svjetskom čovjeku i literatu te na ovaj način ukazujemo na to kako znamo cijeniti naše veličine. Skupu su nazočili: gradonačelnik Korčule Mirko Duhović, akademik Dubravko Jelčić (veliki Šegedinov prijatelj) i predsjednik Društva hrvatskih književnika Božidar Petrač. Svi oni su uputili prigodne govore i poželili nam mnogo uspjeha u novoj školskoj godini.

Pozdravni govor našeg ravnatelja nas je podsjetio na bogatu prirodnu i kulturnu baštinu našega otoka, na koju svi mi pomalo uljuljani u svakodnevnicu zaboravimo, stoga citiram: „Ako je more snaga, maslina blagoslov, loza i vino poezija, onda smo mi na ovom otoku gdje se je i rodio Petar Šegedin, jaki i blagoslovljeni i živimo u pjesmi i vjeri“.

Sada za sve one koji još iz hrvatskog nisu učili o Petru Šegedinu i njegovom doprinosu književnosti i kulturi, slijedi kratka biografija