Srednja škola Petra Šegedina Korčula

> Projekti

Projekt učenika 2. razreda gimnazije Smijeh je lijek

Projekt učenika 2. razreda gimnazije Smijeh je lijek – Sasvim neozbiljne knjige mentorice prof. Maje Šestanović predstavljen je

12. 11. 2021. godine u Gradskoj knjižnici  Ivan Vidali. Učenici su čitali 16 djela suvremenih hrvatskih književnika temeljenih

na smiješnom. Na taj smo se način uključili u temu MHK Ajmo HRVATI se s knjigom i povezali je s 1. temom kurikula  Smijeh je lijek.

Čitali smo, uživali, smijali se, stvaralački se izražavali. Čestitamo učenicima i mentorici M. Šestanović.

Naši domaćini knjižničarke GK Ivan vidali rekli su o projektu: U petak 12. studenog s početkom u 18:30 sati u knjižnici je predstavljen projekt učenika 2. razreda Gimnazije pod nazivom "Smijeh je lijek: sasvim neozbiljne knjige". Pod voditeljstvom mentorice, prof. hrvatskog jezika i književnosti Maje Šestanović, prezentirali su nam dojmove i razmišljanja o pročitanim humorističnim proznim djelima suvremenih hrvatskih autora. Otkrili su nam zašto i kako su ih oduševili i što im se svidjelo, te priznali da se dosada nisu susreli s ovakvom vrstom literature, koju su "s guštom" čitali. Preporučili su nam neke dosada nepoznate autore i ugodno nas iznenadili iscrpnom i zanimljivom obradom zadane teme. Još jednom smo se uvjerili u netočnost tvrdnje da mladi ne vole čitanje! Možda je na nama odraslima da se upitamo da li ih primjereno i dovoljno čest.

Cijela prezentacija prijokta., na smailiću, naravno    smiley

oglasna ploča

« Prosinac 2021 »

Kalendar rada