Naši učenici na državnim natjecanjima!!!

Autor: Administrator , 30. 5. 2012.

Državna natjecanja za ovu školsku godinu su gotova. Na njima su sudjelovali i učenici naše škole te ostvarili zapažene rezultate. Najuspješniji među njima bio je Luka Sardelić, učenik IV.C razreda. Osvojivši prvo mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika kvalificirao se na državno natjecanje koje se ove godine održalo u Makarskoj u OŠ Petra Perice. Tamo je naš Luka postigao šesto mjesto s naglaskom na to da je razlika prvo plasiranog i njega bila u samo šest bodova. Njegova mentorica je bila Sunčana Letina, prof.

Učenik III.A razreda, Nikola Biliš, sudjelovao je na državnom natjecanju iz matematike. Ove godine je državno natjecanje bilo organizirano u Poreču od 25. do 27. travnja. Nikola je osvojio 15. mjesto, a mentor mu je bio Marko Buzolić, dipl. ing. matematike.

Na državnom natjecanju tehničara za brodostrojarstvo 2012. kvalificirala su se dva učenika: Marko Mušić (III.C) i Tomislav Drušković (III.C). Oni su sa svojim mentorom, Rankom Klisurom, dipl. ing. strojarstva, gostovali u Šibeniku u Tehničkoj školi. Iskustva koja su tamo stekli - kako oni kažu - su im bila jako korisna. Tamo su boravili dva dana, a osvojili su 13. i 14. mjesto.

Čestitke svim učenicima i mentorima! Ovi lijepi rezultati neka budu motivacija i ostalima da se uključe u dodatne nastave predmeta u našoj školi jer je ovo dobra priprema i za maturu i daljnje školovanje na fakultetu.

« Svibanj 2024 »