U stučnom posjetu hotelu Hilton i solani u Stonu

Autor: Administrator , 24. 10. 2012.

Dana 23. listopada 2012. učenici ugostiteljskog obrazovnog smjera su sa svojim nastavnicima posjetili hotel Hilton u Dubrovniku te solanu u Stonu. Stručnoj posjeti sudjelovalo je 35 učenika i nastavnici: Lidija Radovanović, Ante Skokandić, Pavao Tvrdeić i Ines Peručić. Svi sudionici su se vratili oduševljeni i bogatiji za mnoge praktične spoznaje, pa idemo redom… U 11 sati je voditeljica stučnog izleta Lidija Radovanović ugovorila posjet visokokategoriziranom hotelu Hilton. Nakon srdačne dobrodošlice od strane menadžerice hotela Zorice Duić započelo je stručno vođenje i obilazak svakog odjela u navedenom hotelu. Pri tom su naši učenici svoja teorijska znanja mogli upotpuniti i obogatiti praktičnim savjetima vrhunskih kuhara, konobara i ostalog osoblja. Nakon obilaska kuhinje i razgovorom sa šefom kuhinje, predsjedničkog apartmana, welness centra i ostalih odjela u konferencijskoj sali je menadžerica pripremila power point prezentaciju. U njoj su šef sale, zamjenica šefa kuhinje i sama menadžerica predstavili svoj hotel, dali praktične savjete za naše učenike buduće kuhare, konobare i slastičare te poreporučili svoj hotel kao moguće buduće radno mjesto. Nakon toga uslijedila je zakuska te prigodno darivanje ljubaznih voditelja kolačima koje su pripravili naši učenici. Prema predviđenom planu slijedio je ručak u restoranu Mimoza, a potom posjet jednoj od najstarijih solana u svijetu, onoj u Stonu. Oko 15 sati i 30 minuta stigli smo u Ston. Tamo nas je dočekao gospodin Pejić koji nas je poveo do bazena u kojima se bere sol i objasnio način same berbe. Istaknuo je da je solana još od Dubrovačke Republike bila vrlo važan izvor prihoda i zarade, te kako se sol još uvijek tamo bere na tradicionalni način. Potom nam je gospodin Pejić uputio par pitanja, a onima koji su  točno odgovorili uslijedile su nagrade; naravno sol. Nakon njegovog predavanja uputili smo se prema Korčuli, bogatiji za neka nova iskustva i spoznaje. Zahvaljujemo se posebno menadžerici hotela Zorici i gospodinu Pejiću. Slike se nalaze u fotogaleriji.

« Svibanj 2024 »