Tjedan cjeloživotnog učenja

Autor: Administrator , 3. 10. 2014.

U petak, 3. listopada 2014. godine u 17 sati održane su prezentacije i radionice na temu Zdrava prehrana - promijenimo loše navike. Ovaj projekt održan je u sklopu tjedna cjeloživotnog učenja, a za njegovu organizaciju i provedbu zaslužna je naša nastavnica Lidija Radovanović, dipl ing. Na samom početku uvodnim govorom školska pedagogica Franica Botica upoznala nas je sa svim aktivnostima koje se provode u tjednu cjeloživotnog učenja. Prezentacijom o zdravoj prehrani Lidija nas je upoznala sa lošim navikama kojima smo skloni i savjetovala nas kako ih se riješiti. Praktičnim primjerima dala nam je smjernice kako voditi zdrav život. Nakon toga uslijedila je prezentacija Ivane Fazinić direktorice Korčulanske razvojne agencije (KORA). Naučili smo što je KORA, čime se bavi te praktične savjete kako prijaviti projekt i potraživati financijska sredstva Europske unije. Na kraju su uslijedila brojna pitanja zainteresirane publike, a učenici i nastavnici ugostiteljskog praktikuma su nam pripremili malu degustaciju zdravih proizvoda. Bilo je jako zanimljivo i poučno stoga zahvaljujemo Lidiji, Ivani (našoj bivšoj učenici) i svima koji su pripomogli u organizaciji.